Хто шукає, той знайде: секрети ефективного пошуку в Google

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Хто шукає, той знайде: секрети ефективного пошуку в Google

Якщо ви стикаєтесь з питанням, на яке не можете відповісти, що ви робите в першу чергу? Правильно, звертаєтесь до пошуку в мережі! Але якому пошуковику ви довірите свій запит, Яндекс або Google? Складно сказати однозначно, хто з цих пошукових гігантів краще. Вважається, що Яндекс більш орієнтований на комерційну інформацію, і краще підійде для пошуку інформації з російськомовного простору інтернету, в той час як Google більше згодиться для інформативного і глобалізованого пошуку. До того ж, за відсутності більш вагомої причини, для багатьох це просто справа смаку та усталеної звички.

У наші дні пошукові системи обробляють неймовірну кількість запитів на день (один тільки Google справляється з більш, ніж трьома мільярдами!), Все завдяки надскладним алгоритмам, які вміють зіставляти слова з вашого запиту з інформацією, що зберігається в базі даних пошуковика. Але чи знали ви, що можна вплинути на роботу цих самих алгоритмів, щоб поліпшити результати пошуку і щоразу знаходити тільки точну і потрібну інформацію?

Йдеться про кілька додаткових знаків, які ви можете ввести в рядок пошуку, щоб звузити пошукову видачу. Такі способи уточнення пошуку існують в обох пошукових системах, але набори символів злегка відрізняються один від одного. Яким би пошуковиком ви не користувалися, знайомство з ними допоможе вам заощадити час при пошуку інформації в інтернеті.

секрети пошуку в Google

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами парочкою корисних прийомів для ефективного пошуку в Google. Отже, приступимо:

Сам собі оператор

Оператори – це спеціальні символи або слова, за допомогою яких звичайний запит перетворюється в ідеально сформульований. Система розпізнає їх і «розуміє», що саме ви шукаєте. Давайте, як приклад, наберемо в пошуковому рядку яке-небудь нехитре слово, наприклад, «картопля», і подивимося, що вийде.

картопля

Простий пошуковий запит [картопля] видасть нам базові відомості про цей «вид рослин родини пасльонових». Крім цього, з’являться картинки, і стаття з Вікіпедії.

пошук в google

“Картопля”

Якщо ви поставите запит в лапки, то Google буде шукати тільки ті сторінки, де він використовується в тій формі, яку ви вказали. Запитом можуть бути окремі слова, словосполучення чи фрази. Наприклад: [“з червоної картоплі”]. Взагалі, цей оператор незамінний, якщо вам потрібно знайти точну цитату, назву пісні, фільму або групи.

-картопля

Якщо ви поставите перед запитом знак “мінус” (-), то система виключить його з результатів пошуку. Наберіть наступне поєднання: [рецепт супу -картопля], і Google видасть вам купу рецептів супу без картоплі. Майте на увазі, що між словом, яке ви хочете виключити, і знаком “мінус” не повинен стояти пробіл.

link:rinet.rv.ua

Додайте оператор link: перед веб-адресою, що вас цікавить, і ви знайдете всі сторінки, які посилаються на цей сайт.

інтерактивне телебачення site:rinet.rv.ua

Оператор site: допоможе знайти всю потрібну інформацію на одному сайті або домені. Сформулюйте запит і додайте site: перед веб-адресою. Наприклад, інформацію про інтерактивне телебачення на сайті rinet.rv.ua шукати потрібно так: [інтерактивне телебачення site:rinet.rv.ua].

секрети пошуку в google

related:meteoprog.ua

Вам потрібно знайти кілька сайтів і сторінок на схожу тему? Набравши в пошуковому рядку [related:meteoprog.ua], ви виявите безліч ресурсів з прогнозом погоди.

картопля OR помідор

Якщо ви додасте оператор OR між двома пошуковими запитами, тоді в результатах пошуку з’являться ті сторінки, де буде зустрічатися хоча б одне із зазначених слів. Приберіть OR – і ви побачите сторінки, де зустрічаються всі шукані терміни разом.

cache:rinet.rv.ua

Хочете дізнатися, як виглядала остання збережена версія потрібної вам сторінки? Тоді вставте оператор cache: перед веб-адресою в пошуковому запиті. Сама сторінка на сайті вже може бути недоступна, але Google збереже її в архіві.

info:rinet.rv.ua

Оператор info: допомагає знайти різні відомості про веб-адресу, що вас цікавить: збережену версію сторінки, схожі сторінки і всі сторінки, що посилаються на ваш запит.

Спеціальні символи для отримання точних результатів

Більшість знаків пунктуації ігноруються пошуковиками, але існує набір символів, які також можуть змінювати пошукові запити і знаходити для вас більш певну інформацію:

&: Символ & використовується для пошуку тісно пов’язаних за змістом назв і понять. Наприклад, запит за словами Інтернет & Клевань видасть вам всю можливу інформацію про те, як і в кого можна підключити інтернет в Клевані.

секрети пошуку в google

%: Під рукою немає калькулятора, а ви не можете рахувати про себе знижку в 55% на сорочку за 850 гривень? Відкривайте Google і пишіть прямо в рядку: [55% від 850]. Так, рахувати він теж вміє.

#: За допомогою значка # можна знайти записи за певним хештегом.

@: Символ @ дозволяє дізнатися, хто посилається на ваші записи або згадує вас в інтернеті. Наприклад, за запитом [@Rinet] видаються всі сторінки і акаунти зі згадуванням нашої компанії.

Ну ось і все, тепер ви знаєте майже всі секрети пошуку в Google. Бажаємо вам завжди знаходити потрібну інформацію швидко та зручно!


comments powered by HyperComments