Фахівці Массачусетського технологічного інституту спільно з колегами з Національного інституту стандартів і технологій і Університету Рочестера вперше реалізували на практиці систему абсолютно стійкого квантового шифрування. Зламати її неможливо без ключа, навіть якщо використовувати необмежені обчислювальні потужності, повідомляє MIT Technology Review.
Як це влаштовано
Ключові вимоги до абсолютно стійких шифрів в 1949 році описав математик Клод Шеннон. Він, зокрема, стверджував, що ключ шифру повинен бути не коротше, ніж кодовані повідомлення. Однак в квантової криптографії це правило вдалося обійти.
Кожен фотон сигналу передає шість біт інформації. Довжина ключа шифрування менше довжини повідомлення, за рахунок чого новий ключ можна передавати в тілі попереднього основного повідомлення. Класичні методи шифрування це зробити не дозволяють.
Для передачі даних в системі використовуються одиничні фотони
Пристрій для шифрування побудовано на основі просторових модуляторів світла. В експерименті використовувалися матриці розміру 512х512 елементів, які в залежності від положення перетворювали фазу в інтенсивність світла, який через них проходив, певним чином.
Схема пристрою для шифрування і дешифрування. У ній Alice – відправник, Bob – одержувач, Eve – третя сторона.
Після цього світло передається відкритим способом, причому точка фокусу променя лінійно зсувається. В результаті, відновити вихідні характеристики світла неможливо, так як не можна визначити, які саме перетворення були зроблені.
Зворотне перетворення для отримання вихідного повідомлення виконує другий модулятор світла. Потім світло фокусується на однофотонний детектор 8×8 пікселів.
За словами розробників, новий алгоритм можна реалізувати на існуючих пристроях квантового шифрування. Це дозволить створити абсолютно захищені системи, які є актуальними при проведенні банківських операцій і передачі секретної інформації.
Ця новина була цікавою для Вас? Тоді підключайте інтернет від Рінет та залишайтесь в курсі всіх новинок із світу сучасних технологій.