15% домашніх роутерів визнані небезпечними

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » 15% домашніх роутерів визнані небезпечними

15% домашніх роутерів визнані небезпечнимиНе менш 15% домашніх роутерів мають недостатній захист від злому самих пристроїв або комп’ютерів, з якими вони зв’язуються по бездротовій мережі. До такого висновку прийшли в антивірусній компанії Eset за результатами дослідження, в якому було протестовано близько 12 тисяч маршрутизаторів.

За даними експертів, в 15% роутерів, які використовуються для підключення до інтернету,  встановлені слабкі паролі ( “12345”, “password” та ін.), А в якості логіна найчастіше використовується класичне “admin”. Дослідники підбирали облікові записи до роутера, кожна сьома спроба завершилася успіхом.

У Eset також відзначили, що майже 7% роутерів мають програмні уразливості високого або середнього ступеня ризику. У 53% випадків проблеми пов’язані з неправильно вибраними параметрами прав доступу. У 39% протестованих пристроїв, в яких виявили уразливість, вона має відношення до впровадження команд, за допомогою яких зловмисник може отримати доступ до управління командною оболонкою операційної системи.

8% – XSS-уразливість. Вони дозволяють атакуючим впроваджувати шкідливий код в HTML-сторінки сайтів, які відкривають користувачі.

“Тест довів, що Wi-Fi роутери легко атакувати за допомогою вразливостей. Це ставить під загрозу безпеку домашніх мереж, а також малого бізнесу”, – зазначив експерт Eset Петер Станчик.

comments powered by HyperComments