Facebook покриє міста супершвидким Інтернетом

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Facebook покриє міста супершвидким Інтернетом

Facebook покриє міста супершвидким ІнтернетомКомпанія Facebook анонсувала два нових проекти – Terragraph and Project ARIES, покликаних забезпечити міські райони дуже швидким і надійним інтернет підключенням. Terragraph зосереджений на “доставку” сигналу Wi-Fi в умовах дуже щільної забудови.

Суть його полягає в тому, щоб обважити вуличні ліхтарі, світлофори і іншу міську інфраструктуру антенами з підтримкою стандарту WiGig, що забезпечує передачу даних зі швидкістю до 7 гігабіт на секунду (в десятки разів швидше, ніж 4G/LTE).

Технологія WiGig використовує дуже високу центральну частоту (60 ГГц, неліцензовані в більшості країн), яка не дозволяє пропускати сигнал крізь стіни, підлогу або стелю. Проте, система з безлічі антен дозволить Terragraph перенаправляти бездротової сигнал по певному маршруту, в обхід будинків і інших перешкод.

“З огляду на обмежений діапазон сигналу 60 ГГц, ці вузли будуть розташовані по всьому місту з інтервалом 200-250 метрів”, – сказали в Facebook. Terragraph вже тестується в Менло-Парк (штат Каліфорнія), де розташована штаб квартира компанії, а пізніше вона буде випробувана в Сан-Хосе. В кінцевому рахунку Facebok має намір побудувати “великомасштабні тестові мережі на декількох ринках по всьому світу, щоб продемонструвати потенційну цінність і ефективність технології”.

ARIES (Antenna Radio Integration for Efficiency in Spectrum) – це ще один проект Facebook. На відміну від Terragraph, він використовує спрямовану систему антен і MIMO-технологію (множинного входу множинного виходу) для передачі більшого обсягу даних на великі відстані. Прототип ARIES задіє 96 антен, що направляють сигнал до 24 пристроїв одночасно. Спектральна і енерго-ефективність тестової системи, сказали в Facebook, в десять разів вище, ніж у традиційних 4G-мереж.