Хто і коли створив Інтернет?

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Хто і коли створив Інтернет?

Хто придумав інтернет?Інтернет став незамінною частиною нашого життя. Всього за 5 років Інтернет або як ми ще його називаємо, Всесвітня павутина або Глобальна мережа став популярним серед мільйонів людей. Зараз багато хто з нас не уявляють життя без цього геніального винаходу. А чи замислювалися ви коли-небудь над тим, кому ми вдячні за таку цікаву і корисну річ? Хто придумав Інтернет? Хто є творцем Глобальної мережі? І взагалі, навіщо спочатку придумали Інтернет?

Ось як все починалося …

У 1957 році Міністерство оборони США вперше задумалося над надійною передачею інформації. Треба було створити таку систему передачі повідомлень, що навіть у разі ядерної війни ця система не дала б збій. У американського агентства дослідних оборонних проектів виникла ідея використовувати комп’ютери як джерела прийому і передачі інформації. І для цього треба було розробити комп’ютерну мережу. Втілювати в життя ідею доручили чотирьом університетам США: Каліфорнійському університету в Лос-Анджелесі, університету штату Юта, університету в Санта-Барбарі і Стенфордському дослідницькому центру.

І в 1969 році талановита група вчених створила комп’ютерну мережу під назвою ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), що об’єднала ці 4 університети.

arpanet

Вже до 1973 року мережа ARPANET стала міжнаціональною. За допомогою трансатлантичного телефонного кабелю до мережі підключилися організації з Норвегії та Великобританії. До кінця 70-х років почали активно працювати над стандартизацією протоколів даних, які були успішно стандартизовані у 1982-1983-х роках.

Активну участь у розробці мережевих протоколів брав Джон Постел (John Postel). Так як Джон Постел є автором багатьох мережевих протоколів, які використовуються донині: IP, ICMP, TCP, FTP, DNS, багато його називають людиною, яка створила інтернет або батьком Інтернету.

До початку 1983 року, після того, як мережа ARPANET перейшла на щойно створений протокол об’єднання мереж TCP/IP, за нею і закріпилася назва, якою ми зараз успішно користуємося, «Інтернет».
Весь цей час комп’ютерна мережа була доступна обмеженому числу людей. І тільки в 1991 році, після стандартизації сторінок WWW (World Wide Web), Всесвітня павутина стає загальнодоступним винаходом Сполучених Штатів.

Так в якому ж році створили Інтернет?

Як ви розумієте, в якому році придумали Інтернет не можна відповісти однозначно. Тому що саме поняття «Інтернет» і наша сучасна Всесвітня мережа з’явилася набагато пізніше, ніж сама ідея створення і її попередник, мережа ARPANET. Але ці питання можна об’єднати таким питанням: хто і коли придумав і створив перший інтернет? У 1957 році ідея прийшла в голову фахівцям з DARPA (агентство оборонних дослідницьких проектів США) і через 12 років група талановитих університетських учених створили першу комп’ютерну мережу ARPANET. А в якому році створили наш сучасний інтернет, можете визначити для себе самі – в 1983, коли з’явилося саме поняття «інтернет» або в 1991, коли мережа стала суспільним надбанням.

На закінчення можна сказати, що неможливо виділити одну-єдину людину з кола тих, хто працював над створенням Всесвітньої комп’ютерної мережі і придумав інтернет. Людство йшло до цього відкриття поступово, ще Нікола Тесла в 1908 році говорячи про ідеї застосування електричної інформаційного зв’язку, передбачив появу Глобальної мережі: «Коли проект буде завершений, бізнесмен в Нью-Йорку зможе диктувати вказівки, і вони будуть негайно з’являтися в його офісі в Лондоні …. Таким же чином будь-яке зображення, символ, малюнок, текст можуть бути передані з одного місця в інше … І найголовніше, що все це буде передаватися без проводів … »


comments powered by HyperComments