Інтерактивне телебачення: переваги і недоліки

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Інтерактивне телебачення: переваги і недоліки

інтерактивне телебаченняНа протязі останніх декількох років, багато інтернет провайдерів (Рінет в тому числі) пропонують своїм абонентам додаткову послугу Інтерактивного ТБ. Це новий формат телебачення, який вже встиг завоювати своїх прихильників по всій Україні. Разом з тим, багато користувачів і досі не знають якими ж перевагами володіє таке телебачення і не розуміють, чому ж воно краще за кабельне або аналогове. Давайте розберемося в чому особливості цієї послуги і пробіжимося по її плюсах і мінусах.

Телебачення в нашій країні існує більше шістдесяти років і телевізор вже давно увійшов у наше життя, як щось само собою зрозуміле. Запитайте тих, кому «за сорок». Вони застали часи, коли телевізор був фактично членом сім’ї. Але часи змінилися, і сучасні технології рука об руку з ринковою економікою зробили крок вперед, зробивши свою справу. Тепер телевізор є майже в кожному будинку. Хтось проводить перед його екраном дні безперервно, хтось, назвавши «зомбоящиком», навіть не включає і користується ним як прес-пап’є. Дивитися чи ні – справа кожного. А якщо дивитися – то що?

Залежно від ваших уподобань, телевізор транслює зараз мінімум 10 каналів. Кращий провайдер телебачення показує 100 і більше каналів. Крім цього стають популярними платні підписки на додаткові ТВ канали (тематичні або з підвищеною чіткістю). Начебто, чого ще душі бажати. Ви сідаєте перед телевізором … і раптом ловите себе на думці, що вже кілька хвилин роздратовано перебираєте клавіші пульту, – начебто сотня каналів, а дивитися нічого…

інтерактивне телебачення

Ось ми і підібралися до основних відмінностей звичайного кабельного (нехай навіть цифрового) телебачення від інтерактивного. Перший вид працює по принципу «їж що дають». Уявіть, що ви прийшли в їдальню з бажанням поїсти м’яса, а вам кажуть, що м’яса немає, зате є 100 страв з риби. Так, звичайно ви виберете з цього рибного меню що-небудь смачненьке, але ж «душа» хотіла м’яса! З інтерактивним телебаченням ви сам собі шеф-кухар. Дивіться саме те, що хочете саме ви і саме зараз.

Користувачам інтерактивного ТВ доступні такі функції, як:

  • показ ТВ програми на телевізійному екрані;
  • пауза, запис, перемотування телепередачі;
  • відео за запитом (послуга платного і безкоштовного відео-прокату);
  • батьківський контроль (залишаючи дітей перед телевізором, ви будете впевнені, що всі канали, здатні завдати шкоди дитячій психіці, будуть закриті для перегляду);
  • інтеграція з соціальними мережами, що дозволяє натисненням однієї кнопки поставити оцінку сподобалася телепередачі або фільму, а так само поділитися з друзями своїми враженнями про перегляд.

oll.tv

Всі ці функції в сукупності і називаються «інтерактивом». Фактично, весь медіа – контент розміщується на інтернет порталі провайдера. Наприклад, у «Рінет» – це oll.tv. На порталі зібрана величезна колекція фільмів та музичних записів, представлені всі провідні інформаційні та розважальні радіостанції, для всіх футбольних фанів — ексклюзивні трансляції матчів в прямому ефірі, та багато іншого.

Тепер про технічну сторону питання. До плюсів користування інтерактивним телебаченням можна віднести:

  • відсутність «відблисків» і спотворень картинки;
  • якість зображення (особливо на HD-каналах – вражає);
  • сумісність з будь-якими типами телевізорів;
  • легке підлючення (необхідний лише доступ до інтернету та Wi-Fi роутер);
  • відсутність необхідності прокладання антенного кабелю по всій квартирі.

Для справедливості, варто вказати і декілька недоліків такого телебачення:

  • для перегляду інтерактивного ТВ обов’язково необхідна STB – приставка (інтернет провейдер Рінет надає її в оренду всього на 1,2 грн на місяць);
  • приставка комплектується власним дистанційним пультом. Деяким користувачам це може доставляти певні незручності використання відразу двох (від ТБ і від приставки) пультів. Хоча, при бажанні можна налаштувати пульт від приставки на управління телевізором і тоді проблема буде вирішена;
  • для комфортного перегляду телебачення і паралельної роботи в інтернеті — рекомендується швидкість підключення від 50 Мбіт/сек.

Резюмуємо. Будете ви підключати інтерактивне телебачення або залишите все як є – вирішувати вам. Але якщо вже ви проводите свій дорогоцінний час перед телевізором – то нехай медіа-контент, споживаний вами, буде належної якості і потрібного саме вам змісту.


comments powered by HyperComments