Інтернет на кулі. Проект Google Loon

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Інтернет на кулі. Проект Google Loon

Інтернет на кулі. Проект Google LoonУ засіках майже найдорожчої компанії світу можна знайти багато цікавого. Ми навіть не здогадуємося, що ховається за дверима численних лабораторій Google X. Сьогодні ми хочемо розповісти і про ідею глобального інтернету, яку просуває корпорація Alphabet. Йдеться про Project Loon.

Найімовірніше, що історія почалася з того факту, що в Google вирішили, що в світі дуже мало користувачів інтернету. Це насправді так. Ще в 2013 році кількість людей, у яких немає інтернету перевищувало 3 мільярди. Так як вони є потенційними користувачами пошукової системи, то Google вирішив допомогти з доставкою інтернету у важкодоступні місця. До вирішення проблеми підійшли креативно (хто не мріяв в дитинстві запустити щось велике в повітря?) І вирішили застосувати повітряні кулі.

Ти, певно, про них чув. 15-метрові гіганти, які літають на висоті в 20 кілометрів і роздають LTE. Проект отримав таку назву не випадково. Коли перші новини про задум просочилися в мережу, багато хто вважав її дурістю і заздалегідь провальною витівкою. Інженери Google виявилися хлопцями з хорошим почуттям гумору і назвали свою справу “Loon”, що є аналогом слова “Дурень”.

Головним завданням для інженерів стало забезпечення стабільного контрольованого польоту повітряної кулі. Тому “місцем проживання” куль була обрана стратосфера. Справа в тому, що повітряні потоки там стабільні, хоч і рухаються дещо хаотично. Незважаючи на скепсис оточуючих, в Google змогли розробити дієву систему пересування куль, яка дозволяє створювати стабільну мережу.

Отже, як же працює Google Loon. На висоті в 20 км літає певна кількість куль, які з’єднані між собою в мережу (не фізичну). Ті точки, які знаходяться максимально близько до базової станції оператора, приймають сигнал від неї і роздають інтернет на інші кулі. Вони, в свою чергу, з’єднуються з антенами, встановленими на будинках і, таким чином, дозволяють підключити інтернет для них.

Інтернет на кулі. Проект Google Loon

Проект був запущений в 2013 році і тестовими майданчиками обрані Нова Зеландія і Австралія. Після вдалого досвіду, кулі були запущені і над ПАР. Вибір країн не випадковий – всі вони знаходяться на південній 40-й паралелі. Виявилося, що вона оптимально підходить для пілотного розвитку проекту через кліматичних умов. Тому далі кулі можуть з’явитися в Чилі, Танзанії і Аргентині.

Північна 40-ва паралель також підходить для розвитку проекту. На ній розташовані США, Португалія, Іспанія, Італія, Туреччина, Казахстан, Китай і Японія. Всього Google планує запустити більше 30 тисяч куль по всьому світу. У Loon є й інше завдання – установка якісного з’єднання в місцях великих катастроф.

Природно, у проекту з’явилися і противники. Особливо це стосується тих, хто не вважає інтернет “досить потрібною річчю” щоб витрачати на нього такі ресурси. Наприклад, Білл Гейтс висловив свою думку однозначно:

Коли ви вмираєте від малярії, я думаю, ви можете подивитися вгору і побачити повітряну куля, але я не впевнений як це може вам допомогти. Коли у дитини діарея, то немає сайту, який би зміг його вилікувати.

Але Google це не особливо бентежить. Корпорація планомірно продовжує роботу з вдосконалення технології, вважаючи за краще поки не розширювати радіус дії “повітряної мережі”. Тим не менш, технологія здається перспективною штукою. Незважаючи на всю її “нереальність”.