Психологи: залежність від соцмереж підвищує ризик депресії втричі

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Психологи: залежність від соцмереж підвищує ризик депресії втричі

Facebook викликає депресіюЧим більше часу користувачі проводять в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter, тим вище для них ризик впасти в депресію. До такого висновку прийшли психологи з Піттсбурзького університету (США), опитавши близько 1,8 тисячі американців у віці від 19 до 32 років.

Молоді люди, регулярно “зависають” в соцмережах, в 2,7 рази частіше страждають від психічних розладів, ніж ті, хто рідше гортає “Хроніку” і пише твіти. В середньому, сказали вчені, користувачі витрачають на такі інтернет сайти, як YouTube, Instagram, Snapchat, Reddit і Tumblr, по 61 хвилині в день, відвідуючи їх близько 30 разів на тиждень. Ознаки депресії були виявлені приблизно у 25% респондентів.

Втім, дослідники поки не впевнені, що Twitter і Facebook служать початковим джерелом негативних емоцій. “Можливо, що люди, які вже знаходяться в стані депресії, звертаються до соціальних медіа, щоб заповнити порожнечу”, – сказано в доповіді. Однак ті з них, які не знаходять підтримки в Інтернеті, в результаті страждають ще більше, оскільки надмірна залежність від соцмереж може тільки погіршити ситуацію.

У тому, що Facebook винен у причині поганого настрою, намагалися довести і раніше. Наприклад, в 2013 році психологи повідомили, що найбільша соцмережа робить людей нещасними і знижує якість життя. У всьому винне почуття заздрості, яке виникає у більшості користувачів при перегляді фотографій і статусів в стрічці.

Це почуття заважає людям насолоджуватися своїм життям, призводить до депресії і неврозів. З’ясувалося, що люди, які мало користувалися соцмережею або не користувалися нею зовсім, відчувають себе набагато щасливішими від активних користувачів Facebook.

comments powered by HyperComments