Школярка придумала, як керувати комп’ютером за допомогою язика

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Школярка придумала, як керувати комп’ютером за допомогою язика

Школярка придумала, як керувати комп'ютером за допомогою язикаКерування курсором миші за допомогою язика дозволить інвалідам і людям з травмами рук використовувати комп’ютер. Інноваційний пристрій введення минулого тижня представила його винахідниця – школярка з Канади.

За даними Університету штату Алабама, в даний час більше 250 тисяч американців мають серйозні пошкодження спинного мозку. У приблизно 118 тисяч з них паралізовані руки і ноги. Використання комп’ютера для цих людей є великою проблемою.

Винахідники вже не раз намагалися допомогти інвалідам, пропонуючи рішення з управління комп’ютером за допомогою мозкових хвиль або рухів очей. Однак Емма Могус (Emma Mogus) розробила кращий простий і зручний спосіб замінити микуа – використовувати язик людини замість його рук.

Еммі 17 років, вона навчається в 12 класі середньої школи міста Оквілл. Свій винахід вона продемонструвала 12 травня на Міжнародній науково-технічній ярмарці Intel. Крім Емми в ярмарку взяли участь понад 1750 студентів і школярів з 75 країн світу.

Дівчина виготовила прототип свого винаходу з простих елементів. Основною частиною пристрою є капа, схожа на ті, що використовують футболісти та інші спортсмени. Емма просвердлила в капі п’ять отворів (два ліворуч, два праворуч і одне в передній частині), до кожного з яких легко можна дотягнутися язиком. В кожному отворі Емма закріпила чутливий до тиску перемикач. Чотири перемикача відповідають кнопкам «вгору», «вниз», «вліво», «вправо» на клавіатурі комп’ютера. П’ятий перемикач пов’язаний з функцією, аналогічною до клацання мишею. Всі деталі пристрою разом коштують менше 10 доларів.

Прототип Емми передає сигнал на комп’ютер через кабель. Але наступні версії пристрою, як обіцяє дівчина, зможуть передавати сигнали по бездротовій мережі.

Добровольці-інваліди, які брали участь у випробуваннях пристрою, всього за два заняття змогли подвоїти звичну для них швидкість набору тексту та без проблем змогли переглядати інтернет сторінки.

Емма вважає, що її винахід може виявитися корисним не тільки для людей з травмами спинного мозку, але і для тих, хто страждає розсіяним склерозом та іншими захворюваннями, що викликають параліч кінцівок.

comments powered by HyperComments