Скільки потрібно паперу, щоб роздрукувати весь Інтернет?

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Скільки потрібно паперу, щоб роздрукувати весь Інтернет?

Група студентів з британського Університету Лестера недавно провели дослідження і знайшли відповіді на два досить цікавих питання: скільки буде потрібно паперу для роздруківк,и усього Інтернету і скільки буде потрібно дерев для створення потрібного для цієї справи кількості паперу?

Спершу студенти підрахували, скільки в середньому сторінок містить середньостатистичний веб-сайт, розташований у видимому Інтернеті, який індексується пошуковиками і не відноситься до так званого «прихованого Інтернету», куди звичайними способами не потрапити. Мова йде про мережі, доступ в які можна здійснювати тільки за допомогою різних анонімайзерів на зразок браузера Tor, про який, можливо, відомо деяким з наших читачів.

Як приклад веб-сайту «відкритої Мережі» була взята «Вікіпедія», де середньостатистична інформаційна стаття може займати до 15 аркушів формату A4. Для роздруківки всіх сторінок «Вікіпедії» знадобилося б близько 71 мільйона паперових листів. Застосувавши це правило приблизно на 4,54 мільярда сторінок в Мережі (саме стільки знаходиться у відкритому доступі) і врахувавши те, що з одного дерева можна отримати близько 8500 аркушів паперу, студенти з’ясували, що треба було б 8011765 дерев і 68100002500 аркушів паперу для того, щоб роздрукувати всі ці сторінки з Інтернету.

Однак студенти відзначають, що правило у вигляді 15 сторінок на статтю є дуже умовним, тому для впевненості вони подвоїли результати, отримавши в цілому 136000000000 аркушів паперу.

Наприкінці свого дослідження студенти відзначають, що його результати можна вважати справедливими тільки відносно «чистого», видимого і цензурованого Інтернету. Іншими словами, «прихований Інтернет», або анонімний Інтернет, в облік при цьому дослідженні не брався.

«Імовірно на частку «відкритого Інтернету» відводиться всього близько 0,2 відсотка від загального об’єму світової Мережі».


comments powered by HyperComments