В Інтернеті запрацював музей комп’ютерних вірусів

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » В Інтернеті запрацював музей комп’ютерних вірусів

Інтернет музей вірусів

Відчуваючи ностальгію за минулим, люди зазвичай згадують музику, фільми, автомобілі або хоча б відеоігри минулих років, але, як виявилося, є і ті, для кого старі комп’ютерні віруси теж дорогі як пам’ять, і вони навіть створюють їх музеї.

Одне таке сховище було відкрито в рамках сервісу Archive.org старшим співробітником відділу досліджень фінської компанії F-Secure Мікко Хіппоненом (Mikko Hypponen) і куратором бібліотеки програмного забезпечення на порталі Internet Archive Джейсоном Скоттом (Jason Scott). Ідея проекту виникла після того, як Internet Archive представив емулятор для старих додатків MS-DOS, а Мікко Хиппонен задумався над питанням, що робити з величезною колекцією шкідливих програм, накопиченої їм за 25 років роботи в сфері інформаційної безпеки.

Так народився Malware Museum – музей вірусів, в якому на даний момент представлені майже вісім десятків «зловредів», що мали поширення в 1980-х і 1990-х роках. Відвідувачам надається можливість своїми очима побачити, що відбувалося при зараженні ними комп’ютера і які повідомлення в таких випадках отримував користувач.

Серед експонатів музею чимало вірусів, які стояли біля витоків цілих напрямків шкідливого ПЗ. До таких, наприклад, відноситься Frodo – один з перших в світі стелс-вірусів. Він поширювався на дискетах і активувався 22 вересня, в день народження хоббітів Більбо і Фродо – персонажів книги Толкіна «Володар кілець», виводячи при завантаженні зараженого комп’ютера текст «Frodo Lives» («Фродо живий»).

Інтернет музей вірусів

Як зазначає Мікко Хиппонен, зараз більшість вірусів пишеться організованими злочинними групами з метою вимагання або крадіжки грошей у користувачів, тоді як в 80-х і 90-х роках минулого століття шкідливі програми створювалися просунутою в комп’ютерному плані молоддю в основному від нудьги. Як приклад він наводить Casino, який змушував жертву пограти в гру. Якщо користувач вигравав, він отримував доступ до своїх файлів, а в разі програшу вірус стирав дані з жорсткого диска.

Інтернет музей вірусів

Вражає, правда? Підключіть інтернет від Рінет і будьте в курсі самих неймовірних новин зі всього світу!

comments powered by HyperComments