Вчені придумали, як на третину прискорити інтернет, не замінюючи «залізо»

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Вчені придумали, як на третину прискорити інтернет, не замінюючи «залізо»

Вчені придумали, як на третину прискорити інтернет, не замінюючи «залізо»Американські дослідники розробили технологію, яка змушує браузер «рухатися» по більш оптимальному маршруту для збору всіх компонентів веб-сторінки. Завдяки цьому вона дозволяє на 34% скоротити час завантаження веб-сторінок.

Технологія Polaris

Група дослідників з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Гарвардського університету розробили технологію, що дозволяє на 34% скоротити час завантаження веб-сторінок. Вони назвали її Polaris.

Нова технологія була випробувана на понад 200 найпопулярніших в світі інтернет-ресурсів, включаючи ESPN.com і NYTimes.com, повідомили в прес-службі MIT.

Складність сучасних сайтів

Сучасні сайти складаються не тільки з HTML-коду і зображень, а й включають безліч інших елементів, до яких браузер повинен звернутися через мережу і які повинен завантажити. До них відносяться, наприклад, скрипти JavaScript, лічильники Google Analytics і «Яндекс.Метрики».

«Потрібно до 100 мс кожен раз, коли браузеру потрібно звернутися до фрагменту даних. У міру розвитку інтернету зростає складність веб-сторінок. І сьогодні для того, щоб завантажити сторінку повністю, браузеру потрібно виконати велику кількість таких звернень. У деяких випадках тисячі, для завантаження всього однієї єдиної веб-сторінки», – розповів один з авторів технології Раві Нетравалі (Ravi Netravali).

Як в діловій поїздці

«Це як ділова поїздка, – додав інший приватник проекту Джеймс Мікенс (James Mickens). – Ви вирушаєте на захід в одне місто, а вже там розумієте, що вам доведеться відвідати ще кілька міст до кінця поїздки. Було б набагато зручніше заздалегідь знати, які міста вам належить відвідати, щоб мати можливість скласти найбільш ефективний маршрут і не проїжджати по одним і тим же дорогах двічі».

Саме це і робить технологія Polaris. Вона заздалегідь складає так звану «карту залежностей», в якій вказані всі звернення одних об’єктів даних до інших. За допомогою цієї карти технологія заздалегідь прокладає найбільш оптимальний маршрут мережевих запитів для браузера.

Технології виявлення залежностей об’єктів існували і раніше. Однак вони не були такими ефективними, так як працювали поверхово, заявили автори доповіді про Polaris, який планується представити на конференції USENIX на цьому тижні.

Інші технології «прискорення інтернету»

Google, Amazon, Opera Software і інші компанії, для того щоб скоротити час завантаження сайтів, користуються іншою технологією – вони стискають дані на своїх серверах перед їх відправкою на призначене для користувача пристрій. Це дозволяє не тільки скоротити час завантаження, але і витратити менший обсяг трафіку, що актуально для абонентів мобільного інтернету.

Спосіб, запропонований дослідниками з двох американських університетів, є більш дієвим, тому що основна причина повільного завантаження сайтів – це мережеві затримки при передачі даних, а не завантаженість каналів підключення інтернету, підкреслив член групи Харі Балакрішнан (Hari Balakrishnan).

«Ми вирішили, що замість зменшення обсягу переданих даних правильніше було б знизити залежність від мережевих затримок, що саме це дозволить скоротити час завантаження сторінок в найбільшою мірою», – сказав він.

У прес-службі MIT не уточнили, чи необхідна для роботи Polaris якась інфраструктура, або технологія здатна автономно працювати в браузері. Також не було сказано, чи може вона коли-небудь з’явитися на ринку.

comments powered by HyperComments