Вікіпедія відзначала свій 15-річний ювілей

Home » Pricing Boxes » Інтернет новини » Вікіпедія відзначала свій 15-річний ювілей

Інтернет енциклопеція вікіпедія 15 січня 2016 року інтернет-енциклопедія «Вікіпедія» відзначала свій 15-річний ювілей. Вона була запущена 15 січня 2001 року.

До 2001 року доступ до енциклопедій був обмеженим. Вартість друкованих видань могла досягати декількох сотень доларів. Для їх виготовлення потрібно було багато матеріальних ресурсів. А оновлення таких енциклопедій було справою нешвидкою.

Тепер же доступ до знань істотно спростився. З будь-якої точки планети, де є Інтернет, можна отримати безкоштовний доступ до мільйонів статей, визначень слів, зображень та інших цікавих матеріалів. При цьому, такі матеріали легко оновлювати в разі появи нових відомостей, що стосуються їх теми.

Впродовж минулих 15 років «Вікіпедія» постійно росла, розвивалася і ставала все більш популярною. У 2007 році вона увійшла до десятки найпопулярніших сайтів. У 2012 році «Вікіпедія» спільно з іншими великими ресурсами закликала не допустити впровадження цензури в інтернеті в результаті прийняття законопроектів SOPA (Stop Online Piracy Act) і PIPA (Protect Intellectual Property Act).

В даний час «Вікіпедія» є найбільшою енциклопедією в світі. Щоб прочитати всі її матеріали, доступні тільки англійською мовою, буде потрібно близько 16 років.

comments powered by HyperComments